Baszta to miejsce, które przeniesie Cię w klimat przedwojennego Krakowa. Przywróciliśmy do życia ten historyczny obiekt, w którym możecie zarówno zorganizować rodzinne przyjęcie, eleganckie spotkanie biznesowe jak i rozkoszować się fuzją smaków w naszej restauracji.

Sztuka doświadczania

W zabytkowej Baszcie na Wzgórzu Zamkowym poczujesz się wyjątkowo, bo to właśnie my inspirujemy, tworzymy i serwujemy wyśmienitą kuchnię. 

Brzmi dobrze, prawda?

Tutaj podczas Twojego przyjęcia zabierzemy Cię w kulinarną podróż po polsko-francuskich smakach. Według nas kuchnia, to nie tylko sam efekt końcowy, to przede wszystkim produkty, które pieczołowicie, z niezwykłą starannością, wybierają dla nas zaufani lokalni dostawcy. 

Synergia talentów

Do lokalnych produktów dołączamy aromatyczne przygotowanie, wyczucie, kulinarną wiedzę, doświadczenie i talent. Dzięki synergii między tymi elementami powstają wartościowe i reprezentacyjne dania. Gotujemy innowacyjnie, z użyciem nowoczesnych, rzemieślniczych technik. Odważnie eksperymentujemy, jednak z poszanowaniem tradycyjnego podejścia. I właśnie to sprawia, że osiągamy idealnie wyważone smaki. Dzięki naszej miłości do gotowania powstają potrawy, które przywołują unikatowe emocje i miłe wspomnienia. Dołożymy wszelkich starań, by ich smak nieodłącznie kojarzył Ci się z naszą restauracją, Wzgórzem Zamkowym i po prostu z Krakowem.

Jedzenie

Na dobrej kuchni znamy się bardzo dobrze, bo kierujemy restauracjami już od 30 lat. Nasze menu jest dostosowane do smaków gości i miejsca, w którym je podajemy.

Gotujemy w tradycyjny sposób, polegając na polskich dostawcach i produktach, gdy tylko jest to możliwe, nawiązując z nimi relacje. Poprzez używanie rzemieślniczych narzędzi i wykorzystywanie kraftowych technik - tworzymy niezmiennie sezonowo, rzemieślniczo i lokalnie… w zupełnie nowej odsłonie.

Przyjęcia

...A może chcesz u nas zorganizować swoje przyjęcie i wynająć jedną z kilku sal na kameralne spotkanie? Na tarasie możesz zorganizować swoją uroczystość ślubną, a w restauracji przygotujemy obiad lub kolację dla Twoich gości. Baszta sprawdza się doskonale również jako miejsce na organizację przyjęć komunijnych, urodzinowych, imieninowych lub innych ważnych wydarzeń, które warto celebrować

Historia Baszty

Baszta to dawna Willa Odyniec, która powstała w latach 1928-1929 i została zaprojektowana przez znanego krakowskiego architekta Adolfa Szyszko - Bohusza, pierwszego właściciela rezydencji. Baszta została zbudowana na parceli, którą zakupił w 1916 roku od zakonu Kamedułów.

Zapraszamy do kontaktu

ORGANIZACJA PRZYJĘCIA, IMPREZY RODZINNEJ lub SPOTKANIA BIZNESOWEGO

Zamek w Przegorzałach

Jodłowa 13
30-251 Kraków