Nowa restauracja w Zamku w Przegorzałach, to kontynuacja tradycji gastronomicznej rodziny Raoof. Od 1990 roku na Zamku działała restauracja U Ziyada, która cieszyła się ogromną popularnością wśród krakowian. Obecnie trwają prace nad ostateczną koncepcją menu restauracji, które będzie dopasowane do nowego charakteru miejsca.

W zamyśle projektu jest połączenie wszystkich elementów: smaku, zapachu i estetyki wnętrza, by stworzyć spójne doświadczenia kulinarne. Otwarcie nowej restauracji jest planowane wiosną 2022.

W sezonie zimowym tarasy i arkady są zamknięte - zapraszamy do restauracji tuż obok Zamku - w zabytkowej Baszcie Szyszko Bohusza.


Po renowacji Restauracja Zamek będzie miała około 500 m2 powierzchni, na dwóch poziomach (górny i dolny). Integralną częścią restauracji będą tarasy i arkady widokowe. W odnowionych wnętrzach projektanci zastosowali wiele stalowych elementów nawiązujących do historii krakowskiej Nowej Huty, a pojawiające się w dekoracjach łuski odwołują się do znanej legendy o smoku wawelskim. W komponowaniu wnętrz zastosowano gradację kolorów, od jaśniejszych do ciemniejszych, co daje różnorodne efekty wizualne.

Górny poziom

Restauracja Zamek

Górny poziom

Górna część restauracji planowana jest dla około 200 osób. Restaurację z tarasami łączą wielkie okna, które rozświetlają wnętrza. Na tym poziomie będą serwowane śniadania dla gości hotelu oraz będą organizowane na zamówienie: przyjęcia, gale, bankiety oraz inne wydarzenia.

Zarezerwuj termin: restauracja@uziyada.pl 

Dolny poziom

Restauracja Zamek

Dolny poziom

Na tym poziomie będzie kilka sal o różnym charakterze, przeznaczonych na prywatne spotkania. We wnętrzach dominują szkarłatne materiały połączone z ażurowymi konstrukcjami, nadając kameralny i intymny charakter tym przestrzeniom. Całość dopełnia nowoczesny bar oraz tarasy i arkady widokowe.

Dowiedz się więcej: restauracja@uziyada.pl

Tarasy i arkady

Jedzenie z widokiem

Tarasy i arkady

Przestrzeń, gdzie możecie delektować się orzeźwiającymi napojami, posiłkami na świeżym powietrzu i spokojem pięknych widoków. Dzięki temu nasi goście mogą połączyć doznania kulinarne z niezwykłymi widokami na Wisłę i góry. Ta unikalna kombinacja zmysłów, to oddech od zgiełku miasta i relaks w miłych okolicznościach lub doborowym towarzystwie.

W sezonie zimowym tarasy i arkady są zamknięte - zapraszamy do restauracji tuż obok Zamku - w zabytkowej Baszcie Szyszko Bohusza.

We dwoje lub...

Wino na trasie

We dwoje lub...

… w grupie przyjaciół i znajomych, by nacieszyć się chwilą i odpocząć blisko przyrody – to opcja dla tych, którzy lubią się relaksować na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i pięknych widoków.

Zapraszamy na ul. Jodłową 13 w Krakowie!

Zapraszamy do kontaktu

REZERWACJA STOLIKA, ORGANIZACJA IMPREZY RODZINNEJ lub SPOTKANIA BIZNESOWEGO

Zamek w Przegorzałach

Jodłowa 13
30-251 Kraków