Restauracja

Zamek w Przegorzałach -

Restauracja "U Ziyada"

to miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku, miejsce gdzie pozytywne doznania estetyczne jak i kulinarne są zawsze zagwarantowane!

Niecałe 6 km od historycznego Centrum na wapiennym wzgórzu, w sercu Lasu Wolskiego, na Zamku w Przegorzałach mieści się Restauracja „U ZIYADA” . Poza Zamkiem, na skarpie stoi też piękna, przedwojenna willa własna Szyszko-Bohusza oraz wzniesiony w latach 90. budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego.

“Na romatyczne wesele czy na "zwykłą - niezwykłą" kolację we dwoje, naprawdę cudowne, urokliwe miejsce i do tego pyszne jedzenie i miła obsługa. Jeśli chcesz spędzić chwile, do których zawsze będziesz chcieć wracać myślami, to polecam Przegorzały...” 
Gość restauracji

Oferujemy naszym Gościom znakomite dania z kuchni międzynarodowej, a naszą specjalnością jest kuchnia kurdyjska. Kuchnia kurdyjska to przede wszystkim jagnięcina.

Dopełnieniem naszej kulinarnej propozycji są wyśmienite wina wyselekcjonowane specjalnie dla Restauracji „U ZIYADA”. Każdy smakosz w naszej karcie menu znajdzie coś dla siebie. Kreujemy wraz z naszym zespołem utalentowanych kucharzy tradycyjne dania w innowacyjnych odsłonach.

Organizujemy nie tylko uroczystości rodzinne, ale również gale, eventy firmowe, konferencje. Mieliśmy okazję Gościć międzynarodowe delegacje naukowe, parlamentarne, kościelne, rządowe. Biznesmenów, znanych aktorów, polityków i krakowian.

Romantyczna atmosfera i miła obsługa sprawiają, że jest to doskonałe miejsce wybierane na organizację wymarzonego przyjęcia weselnego, zaręczyn czy walentynkowe spotkania.

Wielu uważa, że Kraków sam w sobie jest perełką, ale odwiedzając go, warto poza historycznym centrum zwrócić także uwagę na okolice, które są równie piękne i magiczne. Zamek w Przegorzałach jest tego najlepszym przykładem.

 

 

 

Szef Kuchni - Bartosz Włodarczyk

Doświadczenie zdobywał głównie w Irlandii, gdzie mieszkał przez 7 lat.

Na stanowisku sous-chefa pracował m.in w rwyróżnionej gwiazdką Michelin restauracji Aniar estauracjach Inis Meain restaurant czy Ard bia. Po powrocie do Polski kontynuował karierę m.in w restauracji Resto Illuminati.

Specjalizuje się w kuchni polskiej nowoczesnej i francuskiej.

Ukończył szkołę gastronomiczną na kierunku kucharza, jednak to pasja popchnęła go, by szkolić się dalej i znaleźć się w zamku w przegorzałach.

Poproszony o wskazanie cech idealnego dania wskazuje trzy składniki:

  • świeżość
  • prostotę
  • serce.

W swoich daniach chce używać zapomnianych lub rzadko używanych składników i łączyć je z elementami kuchni molekularnej.

Bartosz Włodarczyk


Bartosz WłodarczykManager - Jerzy Kruk

Ekspert winno-kulinarny (dwukrotny finalista Mistrzostw Polski Sommelierów, reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Sommelierów w 2007), lider, HospitalityStandards Trainer.

Lata doświadczeń w gastronomii sprawiły, że demonstruje niesamowite standardy Gościnności poprzez ciepłą i przyjazną obsługę.

Rozumie, czego potrzeba by inspirować i poprowadzić zespół do przekraczenia oczekiwań i zamieniać Gości w stałych bywalców restauracji.

W grupie ZR HOTELE prowadzi również cykliczne szkolenia w zakresie win i standardów obsługi.

Współpracował z najwybitniejszymi szefami kuchni w Polsce
m.in. Wojciechem Amaro.

 Jerzy Kruk
 

Zamek w Przegorzałach - Restauracja "U Ziyada", to synonim dobrego gustu, smaku i prestiżu. Słynie z tradycji eleganckich przyjęć i bankietów organizowanych od niemal trzech dekad. Przestronne i eleganckie wnętrza restauracji i kawiarni znajdujących się na dwóch kondygnacjach zadawalają najwybredniejsze gusta. Dodatkową atrakcją - jedyną w Krakowie są widokowe tarasy przynależące do obydwu poziomów, z których Goście podziwiać mogą panoramę Wisły, Tatry czy też Klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach. Pięknie położony, w sercu Lasu Wolskiego - Zamek w Przegorzałach wzbudzi zachwyt wszystkich Gości. 

W bogatej ofercie menu obok specjalności polskich i europejskich jest także kilka elementów kuchni kurdyjskiej.

Poza doskonałą lokalizacją, romantycznymi wnętrzami, smacznymi potrawami zapewniamy sprawną obsługę i cudowną atmosferę. Dokładamy wszelkich starań, aby pobyt tutaj był długo i mile wspominany przez Gości. 

DO POBRANIA:

Nowe menu 2019 - Restauracja

Brunch menu

Skontaktuj się z nami

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania.

+48 784 084 000
restauracja@uziyada.pl

Ważne! Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. » Rozumiem, zamknij komunikat